Üretim Tesisi
Üretimde görevli elektrik motoru, pompa, dişli kutusu, fan ve kompresör gibi dönen makineler ile prosese özel makinelerin kritiklik analizi yapılarak durum takibine alınacak ekipmanlar belirlenir.

Veri Aktarımı
IoT sensörler ile makine titreşim, sıcaklık ve gerektiğinde proses verileri Pdmechanics bulut platformuna 7/24 düzenli aktarılır ve işlenir. Kullanıcıların ayrı bir IT altyapısı kurması gerekmez.

Kullanıcı Arayüzü
Güncel makine risk skorları pratik bir yazılım mimarisi ile kullanıcıya sunulur, durum özetleri düzenli şekilde raporlanır. Tesis ERP sistemlerine entegrasyon sağlanarak çıktılar tesis operasyon sistemlerinde de kullanılır.

Platform
Toplanan verilerden otomatik uyarı kriterleri oluşturulur, anomali tespitleri yapılır ve makineye özel risk skoru hesaplanır. Genel kabul alarm limitleri yerine makineye özel risk skoru hatalı alarmların önüne geçip optimum bakım planlamalarına imkan tanır.

Makineler Konuşmayı Sever

Pdmechanics platformuna entegre IoT sensörler ile makine verilerini 7/24 takip eder.


Otomatik Anomali Tespiti

Pdmechanics algoritmaları toplanan verilerden anahtar performans göstergelerini çıkarır, trendlerini analiz edip arıza işareti olabilecek sapmaları tespit eder. Makineye özel oluşturulan otomatik uyarı kriterleri ve anomali tespitleri sayesinde çözüm tesis geneline kolaylıkla genişletilebilir.


Arıza Teşhisi – Teori ile Tecrübenin Birleştiği Nokta

Pdmechanics ile takip edilen makinede gelişen arızanın tipi de teşhis edilebilir. Pdmechanics'in uzman ekibi tarafından geliştirilmiş platform bakım ekiplerine yönelik pratik mimarisi ve erken arıza teşhisleri ile standard IoT platformlarından ve geleneksel paket yazılımlardan ayrışır.


Derin Analizlerin Sonucu Basit Çıktılar

Pdmechanics'in yapay zeka destekli makine risk skorlamaları ile bakım ekiplerine güncel makine durumları sunulur ve teşhis edilen arızalar için hızlı arıza bildirimleri oluşturulur. Arka planda yürütülen derin analizlerin çıktıları kullanıcıya sade ve net şekilde aktarılır.


Faydalar

  • Üretimde artış
  • Daha uzun ömürlü makineler
  • Verimli bakım planlamaları
  • Bakım ve işletme maliyetlerinde düşüş
  • Daha güvenli çalışma ortamları
  • Firma içi durum izleme çalışmasına kıyasla düşük maliyetli çözüm


Formu İletin – 24 Saat İçinde Size Ulaşalım
    Adres: Sanayi Mah. Teknopark Blv. No: 1/4C – 112 Teknopark İstanbul – Pendik
    Telefon: 0850 200 70 21